FWT13_COURM_JBERNARD-1556

RUSZA SWATCH FREERIDE WORLD TOUR!

Styczeń 23rd, 2014

Jérémie Heitz (SUI)

Pierwsze zawody tegorocznego Swatch Freeride World Tour by The North Face rozegrane zostaną już jutro we włoskim Courmayeur. W tym sezonie miłośnicy jazdy poza trasami na całym świecie sporo czasu spędzają nad prognozami pogody starając się wybrać miejsce, gdzie znaleźć można choć trochę świeżego puchu.

We Francji, Szwajcarii i Włoszech początek roku przyniósł długo wyczekiwane opady, niestety zmienne temperatury i silny wiatr sprawiły, iż w wielu miejscach pokrywa śnieżna jest mało stabilna, a co za tym idzie zagrożenie lawinowe utrzymuje się na wysokim poziomie.

Jérémie Heitz (SUI)

 

Panujące warunki oraz prognoza pogody wpłynęły na decyzję o zmianie lokalizacji i rozegraniu dzień wcześniej pierwszych tym sezonie zawodów z cyklu Swatch Freeride World Tour by The North Face w Courmayeur.

Najlepsi narciarze i snowboardziści na świecie już jutro zmierzą się ze ścianą Cresta D’Arp, najwyższego szczytu, na który dociera wyciąg w tym włoskim ośrodku.

 

„Cieszę się, że sezon rozpoczniemy w Courmayeur. To jedno z moich ulubionych miejsc, w których rozgrywane są zawody z całego cyklu – po prostu nie ma nic lepszego niż połączenie niesamowitego terenu i typowej dla włoskich ośrodków atmosfery. W zeszłym roku byłem tu 6. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej.” – powiedział Drew Tabke, który bronił będzie tytułu mistrzowskiego zdobytego w minionym sezonie.

Rywalizację najlepszych narciarzy i snowboardzistów będzie można śledzić na żywo na stronie www.freerideworldtour.com (początek relacji – 9.00).

W przyszłym tygodniu w Chamonix rozegrany zostanie drugi przystanek tegorocznego cyklu. Potem rywalizacja przeniesie się do Fiberbrunn w Austrii. W marcu freeriderzy staną na starcie zawodów w Kirkwood w USA, a najlepsi spotkają się w czasie wielkiego finału w  Verbier.

Wszelkie informacje na temat poszczególnych zawodów oraz aktualne rankingi znaleźć można na stronie www.freerideworldtour.com.

 

Zapowiedź video zawodów w Courmayeur – http://youtu.be/Vrrq7Ob2iXI

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *