Karolina Winkowska 2- PŚ w Niemczech

I miejsce w Pucharze Świata PKRA dla Karoliny Winkowskiej

Lipiec 30th, 2013

Karolina Winkowska 2- PŚ w Niemczech

Szósty tegoroczny przystanek Pucharu Świata w kitesurfingu PKRA w niemieckim Saint Peter Ording przyciągnął najliczniejszą w wieloletniej historii zawodów, grupę startujących. 134 zawodników z 24 krajów stanęło do rywalizacji w dwóch głównych konkurencjach zawodów, we Freestyle’u i Slalomie. Polskę reprezentowały aż trzy kitesurferki: Karolina Winkowska, Katarzyna Lange i Helena Brochocka.

Karolina w wielkim stylu wygrała najpierw  pojedynczą, a potem podwójną eliminację we Freestyle’u, pokonując Brazylijkę Brunę Kajyię oraz Hiszpankę Giselę Pulido. Tym samym odebrała prowadzenie swojej rywalce Giseli, zapewniając sobie I miejsce w rankingu Pucharu Świata. Jest to siódme zwycięstwo w międzynarodowych zawodach, w kilkuletniej karierze zawodniczej naszej reprezentantki. Kasia Lange ukończyła zawody na dziewiątym miejscu.

W pucharze wśród mężczyzn w konkurencji Freestyle, po raz pierwszy zawody wygrał Nowozelandczyk, Marc Jacobs.

Teraz zawodniczka jest w drodze na hiszpańską wyspę Fuerteventura, gdzie będzie przygotowywać się do kolejnych zawodów z cyklu Pucharu Świata PKRA oraz nadchodzących Mistrzostw Polski Ford Kite Cup, które odbędą się w dniach 15 – 18 sierpnia w Jastarni.

 

 

Wyniki zawodów:

Freestyle kobiet:

1.      Karolina Winkowska (Polska)

2.      Bruna Kajyia (Brazylia)

3.      Gisela Pulido (Hiszpania)

Freestyle mężczyzn:

1.      Marc Jacobs (Nowa Zelandia)

2.      Alex Pastor (Hiszpania)

3.      Christophe Tack (Belgia)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *