Flying Steps - Performance

RED BULL FLYING BACH!

Październik 3rd, 2013

Red Bull Flying Bach w Pradze_fot. Dan Vojtech_Red Bull Content Pool

KLASYCZNY BREAKDANCE | RED BULL FLYING BACH PO RAZ PIERWSZY W POLSCE

 

Unikalne show łączące klasyczne dźwięki Jana Sebastiana Bacha i współczesny fenomen tańca breakdance – zespół Flying Steps – zawita po raz pierwszy do Polski!  Spektakl Red Bull Flying Bach, które wprawia w zachwyt widzów na całym świecie, będzie miał w Polsce dwie odsłony – 15 i 16 października w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

 

Red Bull Flying Bach to międzynarodowy spektakl muzyczno-taneczny, który łamie schematy zarówno  w tańcu breakdance, jak i muzyce klasycznej. Czterokrotni mistrzowie świata breakdance, grupa Flying Steps, kreatywnie odtwarza „Dobrze nastrojony klawesyn” Jana Sebastiana Bacha. Ich hip-hopowe akrobacje dopełniają melodie wielkiego kompozytora, przełamując granice pomiędzy muzyką poważną, a sztuką miejską.

 

Każdy tancerz reprezentuje dokładnie to, co zostało zapisane na pięciolinii. Odzwierciedlamy każdy głos fug Bacha. Jeden tancerz reprezentuje wysokie tony, drugi obrazuje tony pośrednie, z kolei basy  zostały przypisane trzeciemu tancerzowi. W ten sposób dosłownie ucieleśniamy istotę muzyki Bacha” – komentuje Vartan Bassil, autor choreografii i lider grupy Flying Steps.

 

Dyrektorem artystycznym Red Bull Flying Bach jest uznany pianista, dyrygent i reżyser operowy – Christoph Hagel. W pracy nad spektaklem zajął się analizą i przekładem struktury muzycznej twórczości Bacha tak, aby była zrozumiała dla tancerzy Flying Steps. Wspólnie z tancerzami zdobył renomowaną nagrodę za pracę w dziedzinie muzyki klasycznej „ECHO Klassik Sonderpreis 2010”,

 

 

 

 

Historia w tle spektaklu, to opowieść o konflikcie pojawiającym się między grupą b-boyów i wkraczającą na ich teren baleriną. Przepaść dzielącą sztukę uliczną i taniec klasyczny nie pozwala na nawiązanie nici porozumienia między tancerzami do momentu, w którym jeden z b-boyów zakochuje się w baletnicy. Spektakl jest opowieścią o różnicach, jakie dostrzega potencjalny odbiorca w pomyśle na połącznie twórczości Jana Sebastiana Bacha z kulturą breakdance. Jednak przy głębszym poznaniu można zauważyć, że tak jak balet i breakdance, tak Bacha i hip-hop łączy podobna wrażliwość, precyzja i zamiłowanie do sztuki.

 

Infomujemy, że bilety na spektakle Red Bull Flying Bach w Polsce zostały właśnie wyprzedane.

Wszystkie osoby, którym nie udało się kupić biletu w sprzedaży regularnej, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach i promocjach organizowanych przez partnerów wydarzenia, gdzie do wygrania są wejściówki na spektakle Red Bull Flying Bach 15 i 16 października w Warszawie.

Oto kilka sposobów na zdobycie biletów:

- konkurs Red Bull MOBILE: http://www.redbullmobile.pl/swiat-red-bulla/gryplan/red-bull-flying-bach-122/
- promocja w salonach Sony: http://www.sony.pl/hub/redbullflyingbach 
- konkursy na antenie Radio ZET (wkrótce przekażemy tutaj szczegóły i czas akcji)

Dziękujemy za zainteresowanie i życzymy powodzenia w konkursach!”

http://www.redbull.pl/cs/Satellite/pl_PL/Kultura-/Red-Bull-Flying-Bach/Video/011243352451616

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *