530906-3x2-940x627

Gdy słupek ważniejszy od słuchacza. Koniec alternatywności Radia Roxy

Styczeń 3rd, 2014

Zazwyczaj  staramy się nie wplątywać w spory jednakże, tym razem Redakcyjnie stwierdziliśmy, że mamy prawo wypowiedzieć się w kwestii. Nie będziemy poruszać w jaki sposób przekazano tę informację i jak osoby prowadzące ‚zostały zwolnione- to już wewnętrzne sprawy Stacji. Przytoczymy tylko dwa wpisy GRABAŻA ze swojego Facebooka.

20.12.13

„Przed chwilą dowiedziałem się, że Radio Roxy z końcem grudnia przestaje nadawać swój program w dotychczasowej formule. Takie życie. Chciałem podziękować Wszystkim Wam, Moje Misie i Wiewiórki za te wszystkie dotychczasowe wtorki. Bardzo je lubiłem. Jak się okazuje pożegnam się z Wami gwpowską wigilią i Sylwestrem. Te programy są już nagrane. Więc z tego miejsca proszę o wybaczenie, iż nie mogłem się z Wami pożegnać porządnie, z anteny… Nom omnis moriar ”

23.12.13

Przeczytajcie… Od „czarnego piątku” minęły trzy dni, posiedziałem i pomyślałem i podjąłem decyzję… Nie zgodziłem się na emisję dwóch ostatnich GWP w tym roku, czyli Wigilii i Sylwestra. Całość waliłaby totalną groteską i w sumie wyszedłbym na durnia, a facetowi w tym wieku już chyba nie wypada… Przypomnę, że w związku z moim wyjazdem, zarejestrowałem te programy dużo wcześniej, kiedy nic nie wskazywało na korporacyjny sposób rozwiązywania współpracy, z dnia na dzień ( swoją drogą chamówa to niebywała)… Nagrałem te programy wraz z zapowiedziami tego co się zdarzyć miało w Nowym Roku. Ale – jak wiemy – się nie zdarzy … Nie gniewajcie się – uniknąłem zrobienia z siebie debila …

Płacimy podatek, płacimy horrendalne stawki za abonament KRRITV, gdyż może nie wiecie, ale mamy obowiązek płacić za każdy radioodbiornik, który posiadamy w biurze i chcemy słuchać tego co nam odpowiada- tak XXI wieku chcemy mieć wybór.

 1530345_10201789678276131_837643490_n

Według danych Komitetu Badań Radiowych w dni powszednie ponad 20 proc. słuchaczy włącza radio w pracy. Średnio słuchamy go przez 379 minut, czyli ponad 6 godzin w ciągu dnia.

 

My także należeliśmy do tego grona, byliśmy wiernymi fanami starego radia ROXY, które tak naprawdę przestało istnieć wraz z nowym rokiem. Tak w całej naszej redakcji zawsze leciała ta stacja, nie tylko rano gdy zaczynaliśmy od porannej kawy i burzy mózgów. Często siedzenie po nocach dawało się we znaki, jednakże, zawsze tylko w towarzystwie muzyki z roxy- niestety skończyło się

 Od grudnia wrzało w kuluarach, że Eska Rock znika z eteru, co za tym idzie, nie możemy doprowadzić by Kuba Wojewódzki głodował, miał co wlewać do swojego ferrari i było trzeba mu szybko znaleźć nową posadkę. Znaleziono miejsce dla niego w radiu ROK SI ( bo do tej pory nie wiemy jak się to pisze) i zmieniono po raz kolejny całą konwencję stacji.  Co w tym dziwnego?

 Kto nie słuchał nigdy stacji może nie wiedzieć, że to była zupełnie inna stacja. Najważniejszą rolę odgrywały programy autorskie- nie znanych dziennikarzy bądź pseudo dziennikarzy lecz artystów takich jak Kasia Nosowska, Pablopavo, Marysia Peszek, Marika czy MR LEX.  Postanowiono jednak tą konwencję definitywnie zmienić. Nie jest to pierwsza zmiana Radia lecz tym razem jak piękna jest reakcja słuchaczy- którzy mają dość nędznych żartów Pana Wojewódzkiego, które ani śmieszne ani smaczne. Słuchacze zbuntowali się i łatwo Mikołajowi Lizutowi i całej Agorze nie przepuszczą.

Pamiętamy, że rok temu było podobnie, jednakże po  jakimś czasie ML zorientował się że coś nie gra do końca. Oto wpis z profilu RADIA ROXY z zeszłego roku, po zmianie ramówki :

Drodzy Słuchacze!
Po tygodniu skrajnej depresji doszedłem do wniosku, że zmiana muzyczna w Roxy jest zbyt radykalna. Dlatego zmieni się od jutra, czyli od 21 listopada. Obiecuję, że dojdzie sporo fajnych rzeczy z których dobrze nas znacie, a zniknie totalna siara.
Należy się Wam wyjaśnienie, że zmiana nie była moim widzimisię, ale wynikiem muzycznego badania. W oparciu o takie badanie tworzone są playlisty w radiach na całym świecie.
Doszedłem jednak do wniosku, że zbyt mi szkoda Roxy, szkoda mi Was i wreszcie szkoda mi siebie, by w pełni ulegać większościowemu dyktatowi bezguścia
Choć właściciele mediów chcą na nich jak najwięcej zarobić (co zrozumiałe), to uważam jednak, że Radio nie powinno być jakimś pieprzonym stoiskiem z podrabianymi Ray-Banami. Dziękuję Wam za zaangażowanie i pomoc w trudnych decyzjach! Naprawdę warto dla Was robić Roxy!!!
Mikołaj Lizut

 

Do tej pory radio dawało nam niesamowitą więź z prowadzącymi. Żadne inne radio żyło w takiej symbiozie ze swoimi słuchaczami- fajnie jest poznać polskich artystów z zupełnie innej ‘ ludzkiej’ strony. Zawsze lepiej słucha się Tymona Tymańskiego, który mówi o tym że wczoraj popił na próbie w teatrze niż słuchać problemów z którymi boryka się Pan Wojewódzki. Pokazanie ‘normalności’ szarego życia kontra świata, który dla nas zwykłych ludzi nie istnieje.

 

Zmiany dosięgają wszystkich jednakże czy zmiany z lepszego na gorsze powinny mieć miejsce?

 

Nie przepadam za KW- kiedyś faktycznie było go można cenić za to co robił. A teraz?

Podpadł mi jeszcze z czasów programu prowadzonego z Michałem Figurskim- słynne słowa o dziwkach zza granicy. Misiek został ukarany. Wtedy zdałam sobie sprawęjuż nie jakim człowiekiem jest KW ale jakim jest kumplem. To jak jakby dwójka kolesi codziennie chodziła sobie ulicami miasta, komentując na głos wygląd czy zachowanie innych. W końcu ktoś by to usłyszał i chciał im dać po ryju. Jeden dał sobie strzelić w mordę a drugi uciekł. Można tylko współczuć takiego kumpla prawda?

 

Ale wróćmy do tego co pokierowało mnie i reszte zespołu by ten tekst powstał.

SIŁA LUDZI. Władze radia nie zdają sobie sprawy co mieli a co utracili- Każda stacja, każdy portal, każda gazeta chciałaby mieć takich fanów- chcących tworzyć coś razem, brać czynny udział w życiu na tym przykładzie stacji radiowej. Ludzie utożsamiali się z tą ramówką, z tą muzyką, której ich pozbawiono, wmawiając, że słuchanie starego dobrego rocka plus chłamu napływającego z USA, często która bardzo odstaje od ich gustów muzycznych- jest najlepszym co mogło ich w życiu spotkać. Niestety  Szanowny Zarządzie, Szanowna Dyrekcjo, Szanowni wszyscy którzy patrzyli by zarobić więcej i zrobić z diamenciku gówno- daliście ciała i to poważnie.

 Macie Króla TVNu u siebie, może czas ściągnąć Królową- a wiemy, że ta jest tylko jedna.

Drodzy opuszczeni Słuchacze!

 

My trzymamy za Was kciuki, oby udało się nam wszystkim coś wywalczyć- codziennie pokazywać, że popełnili błąd i by nie popełnili kolejnego  zwalniając potajemnie resztę, która słychać, że się z tym nie zgadza, ale musi ten krzyż nieść. Powodzenia

2 myśli nt. „Gdy słupek ważniejszy od słuchacza. Koniec alternatywności Radia Roxy

 1. Śliwka i SevO

  Przełączaliśmy stację za każdym razem słysząc Stinga, U2 czy P.O.D. Szok z jesieni zeszłego roku minął wraz z powrotem starej ramówki, choć nie do końca. Później ograniczyliśmy się do audycji Grabarza, Nosowskiej, słuchaliśmy też RBMA co niedzielę właściwe. Jeżeli prowadzone są pomiary słuchalności radia a wiemy, że są, wiernym słuchaczom polecamy przełączać stację lub po prostu odejść. Powstaje tylko pytanie czy nas wiernych z nieskrzywionymi gustami muzycznymi słuchaczy będzie na tyle duża ilość aby w widoczny sposób słuchalność radia spadała za każdym razem jak pojawi się element nowej ramówki i czy z drugiej strony słuchacze mainstream’owego shitu przejdą z eski i tym podobnych stacji. Jako alternatywę możemy polecić Czwórkę i Trójkę polskiego radia, choć konwencją nie przypomina roxy, ramówka jest do przełknięcia…

  Odpowiedz
 2. majkel-green

  Widzisz a nie grzmisz Panie Boże….
  Smutek i żal to niewiele znaczące słowa wobec bólu jaki czuję po zmianie „ramówki” mojego Ukochanego Radia. Pustka jak po utracie kogoś bliskiego… depresja jak po odstawieniu metamfetaminy po półrocznym ciągu… zagubienie i wołanie o pomoc dziecka , które błądzi nocą po ulicach wielkiego miasta ze wszystkimi mrocznymi myślami… .
  Coście kurna narobili???
  Całe zamieszanie dowodzi jednego. W tym kraju rozpierdala się wszystko co ma bezcenną wartość intelektualną. Wykonaliście zbrodnie wobec Artystów i ludzi którzy Ich kochali słuchać!!!! Kto jest za to odpowiedzialny???? Lepiej żebym się nie dowiedział bo naprawdę zrobię użytek z mojego „Cold Steel’a” i zaszlachtuję jak prosiaka i zaczął bym od jaj ale widocznie osoba(y) które podjęły te haniebne kroki, raczej ich nie posiadają… i jeszcze ten celebryta… kakao mu w ryj! ja pierdole! Z twarzy zupełnie podobny do nikogo. Nigdy nie uderzył bym człowieka w okularach ale gówno w pinglach z największą przyjemnością! Niecenzuralny i obraźliwy ton tego postu dowodzi mojego rozgoryczenia i zażenowania. Kocham Was Radio Roxy!!! Tymon, Kędzior…. Rafał…. Maria…. Novika… Kasia… i inni….. Odpoczywajcie w pokoju.
  rok-si bądź przeklęte!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *