4b10fe1266905322db8b90f25975558d_vice_669x375

USA chce palić. Co z Polską? (VIDEO)

Styczeń 31st, 2014

Stolica marzeń wielu ludzi, czyli Nowy Jork stał się już 21 stanem w USA, który dopuszcza medyczne zastosowanie marihuany.Naukowcy dowodzą leczniczych właściwości tej rośliny, a w Polsce za posiadanie zielonej używki można trafić za kratki. Szkoda. Miejmy nadzieję, że za kilka bądź kilkanaście lat palenie weed’u przestanie być przestępstwem.

Alkohol to używka kochaną przez miliony ludzi na całym świecie. Niestety, wielu nie powinno go w ogóle pić, bo wyzwala w nich agresję, której nie potrafią opanować. Jak donoszą norwescy uczeni, osoby, które na co dzień tłumią gniew po alkoholu wykazują się większą agresją niż ci którzy wyrażają otwarcie emocje.

Przeżywanie życia w sposób wrażliwy i uczuciowy daje marihuana. Nazywana narkotykiem nie wyzwala w ludziach nienawiści – wręcz przeciwnie. Pomimo tego w Polsce traktowana jest jak heroina czy amfetamina, które wyniszczają człowieka psychicznie i fizycznie.

Policjanci łapią młodych ludzi, którzy paląc trawkę chcą się odstresować, prokuratorzy skazują ich problemy z prawem, w efekcie odbierające im zawodowe możliwości. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych marihuana zaczyna być coraz bardziej doceniana – nie tylko przez zwykłych smakoszy życia – ale również wybitnych naukowców.

Jak podają specjalistyczne, branżowe portale: „Spektrum zastosowań jest bardzo szerokie: od łagodzenia mdłości u pacjentów przechodzących chemioterapię przez terapię padaczki po łagodzenie przewlekłego bólu i zmęczenia (u chorych na AIDS, nowotwory, fibromialgię czy stwardnienie rozsiane)”.

Z tego miejsca kolejny raz popieramy wprowadzenie w Polsce częściowej legalizacji marihuany – choć nie palę, zawsze za legalem. Peace !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *